تبلیغات
اسلام برای خدای یکتا - راز اسلامی (برگرفته از وبلاگ پدرام بارانی)

اسلام برای خدای یکتا

اسلام زنده است

احتمالا بسیاری از شما مستند ” راز ” ( The Secret ) را دیده اید و یا کتابش را خوانده اید. برخی به شدت به آن باور دارند و تک تک نصایح و آموزه های آن را به کار می بندند. نگارنده ی آن، می گوید این روشی است که افراد موفق ِ قبل از ما و یا معاصر ما، مثل پلاتو، انیشتین، بتهوون، داوینچی و … آن را پیش گرفته اند و راز موفقیت شان نیز در همین روش بوده است. شما نیز هرگز نمی گویید که باید برایتان به طور منطقی اثبات شود که آیا این چیزی که آنرا “راز” نامیده اند، واقعا در حقیقت وجود دارد یا نه؟ بلکه آنرا بدون هیچ پیش داوری باور و سپس امتحان می کنید هر چند که شاید در ابتدا غیر قابل باور و اعتماد باشد. به آن عبارات و جملات اعتماد می کنید که اگر باورشان نداشته باشید، هرگز حاضر نخواهید بود امتحانشان کنید. حال بنده برای شما یک پیشنهاد دارم. این دو خط سبز شده ومتن زیرش را به دقت بخوانید و در انجام آن کمال اهتمام را داشته باشید.

»»

کسى که نهان خود را اصلاح کند، خدا آشکار او را نیکو گرداند، و کسى که براى دین خود کار کند، خدا دنیاى او را کفایت فرماید، و کسى که میان خود و خدا را نیکو گرداند، خدا میان او و مردم را اصلاح خواهد کرد.

««

فقط یکبار! فقط یکبار با تمام وجود این عبارات را باور کن و سعی کن آن را با کمال دقت انجام دهی. باید یاد بگیریم تا وقتی که کاری را انجام نداده ایم، نمی توانیم در موردش پیش داوری کنیم. همان طور که هزاران بار کتابهایی همچو راز یا  کتابهای روان شناسان مختلف را برای بهتر شدن اوضاع مان خوانده ایم و در انجام سفارشات آنها تمام دقت و ظرافت را به خرج داده ایم، یکبار هم با تمام وجود عامل این فرمان ها باشیم.

سعی کن هر روز با انرژی بیشتر و باور عمیق تر، پیش از طلوع برخیزی و تمام تلاشت را انجام بده تا خدای خود را پیدا کنی، خدایی که تمامی نداشته هایت را با وجود آن داشته می یابی و باور کن که اگر با او روابطت اصلاح شود، دیگر لازم نیست با هزاران هزار پارامتر جاری در هستی خود را هماهنگ کنی! با او هماهنگ باش، تا دنیا با تمام پارامترهایش خود را با تو هماهنگ کند. زیرا تمام هستی زیر مجموعه ای از اوست و اگر تو با عاملی خارج از این مجموعه تعامل داشته باشی، ناخودآگاه ماهیتت فراهستی می شود و قادر به کنترل زیر مجموعه ها خواهی شد.

فکر کن این دو خط نوشته هم جزئی از کتاب راز است و بدون اینکه بدانی، گوینده ی آن کیست انجامش دهی.

کار نداشته باش که این روش را قبلا اعراب بادیه نشین انجام داده اند و یا برای چندین قرن پیش است، فکر کن این روش را اولین کسی که در حال انجامش هست، تو هستی! سعی کن این بار با تمام وجود امتحانش کنی!

ببین بعد یک مدت چه میبینی! چشمهایت را بشوی و این کار را با اخلاص انجام بده!

چندین ماه است که یوگا و انواع مدیتیشن را تجربه کرده ای، سعی کرده ای نظرات فلان کارشناسان را مو به مو انجام دهی. حال چهل روز قبل از طلوع آفتاب برخیز و چند دقیقه با یک نفر که خیلی ها وجودش را باور دارند، صحبت کن. فقط قول بده  واقعا به این رازها توجه کنی و باورشان کنی!

دین فقط تئوری نیست بلکه عملی ( practical )  است. همان طور که ابتدا باید به یک متخصص ارتوپد اعتماد می کنی و تمرین هایش را در جهت بهبود یابی ات، باور داری و نسبت به تاثیر آن تمرینات مطمئن هستی و همان طور که یک ارتوپدیست گهگاه برایت تمرینات سنگین تجویز میکند طوری که تاب انجامش را نداری و درنهایت عضله ی تو را دوباره قوی و آماده می کند، در حالیکه شاید در روز اول نتوانی حتی یک گام برداری، دین نیز شاید در ابتدا کمی برای تو سخت باشد، اما به این متخصص اعتماد کن.

این سخنان را نیز مانند سخنان Rhonda Byrne باور کن! فکر کن این جلد دوم کتاب راز است!  باور کن و با تمام وجود سعی کن بر آن همت گماری! نتیجه اش را شک نکن که خواهی یافت!

نویسندگان

نظرسنجی

  اسلام چیست؟آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :